Spotkanie z prezydentami, ekspansja polskiego (i nie tylko) biznesu za granicą, czyli w jakich wydarzeniach uczestniczę i jakie przygotowuję na jesieni.

26 listopada 2018

Autorka: Monika Królak

Jesień tego roku jest niezwykle bogata w spotkania międzynarodowe w biznesie, warsztaty, konferencje i nie tylko.

W październiku zostałam zaproszona do Berlina na koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością prezydenci Polski i Niemiec.

Moją uwagę zwróciły dobre przemówienia obydwu prezydentów.
Zarówno dobrze napisane jak i wygłoszone. Zawierające ciekawe aspekty i ważne w tej sytuacji słowa.

Ponieważ od lat współpracuję z przedstawicielami biznesu w zakresie wystąpień publicznych i komunikacji, to również będąc gościem w Konzerthaus Berlin przysłuchiwałam się i analizowałam wystąpienia.

Także w Berlinie odbyło się w tych dniach Niemiecko-Polskie Forum Ekonomiczne.
Następnego dnia byłam już w drodze do Polski aby dotrzeć na I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą.

W Warszawie, gdzie odbywało się wydarzenie, miałam okazję porozmawiać z małymi i średnimi przedsiębiorcami z Polski (czyli solą tej ziemi), wysłuchać ciekawych paneli dyskusyjnych oraz zobaczyć jak prezentowane są informacje o poszczególnych krajach.

Bardzo ucieszyło mnie to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. W krajach niemieckojęzycznych (D-A-CH), gdzie działam od lat, tego typu wydarzeń jest bardzo dużo w każdym roku zarówno na dużą jak i na mniejszą skalę. Mam przyjemność współpracować z izbami gospodarczymi w tym zakresie.

W Warszawie z przyjemnością wysłuchałam panelu dot. e-mobility i branży automotive. Dowiedziałam się z niego o osiągnięciach (na światową skalę) rodzimych firm, innowacjach rodem znad Wisły oraz poznałam młodych polskich przedsiębiorców.

To bardzo budujące spotkania i rozmowy. Ponadto z branżą automotive współpracuję od lat na rynku CEE stąd moje stałe zainteresowanie ciekawostkami i nowinkami w tej dziedzinie.
Następnie, także w listopadzie szkolę młodych managerów i przedsiębiorców w Saksonii, Niemcy. Tym razem skupimy się na takich kwestiach jak zarządzanie zespołem międzynarodowym, ekspansja na nowych rynkach zbytu z uwzględnieniem różnic kulturowych oraz zwyczajów handlowych w biznesie w wybranych krajach w Europie. Wydarzenie poprowadzę w języku angielskim (szkolenie) oraz niemieckim (indywidualne konsultacje).

Już cieszę z możliwości spotkania młodych (do 40-tego roku życia) przedsiębiorców oraz kadry zarządzającej w tym landzie.
Do zobaczenia za kilka dni:-)

Aktualności

Komentowanie wyłączone